REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Wasilków, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek, Dobrzyniewo Duże, Zabłudów, Białystok. Wrzesień 2019

Zapowiedzi imprez i wydarzeń w gminach Wasilków, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek i Dobrzyniewo Duże, Zabłudów, Białystok. Wrzesień 2019

***

1 WRZEŚNIA

Za plony dziękować będą mieszkańcy gminy Wasilków: Dożynki w Studziankach 2019 [PROGRAM]. Wystąpią zespoły z siedmiu gmin.

***

1 WRZEŚNIA

W Supraślu i okolicach ścigać będą się kolarze: Maraton Kresowy w Supraślu 2019. Kolarze zmierzą się z wymagającą trasą [PROGRAM].

***

1, 8, 15, 22, 29 WRZEŚNIA

W kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie rozpocznie się XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego: To jedyne takie wydarzenie kulturalne w Podlaskiem [PROGRAM].

***

5 - 8 WRZEŚNIA

W Białymstoku odbędzie się festiwal Up To Date 2019. Szczegóły na stronie uptodate.pl.

***

7 - 8 WRZEŚNIA

W sobotę rozpoczynają się 13. Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej 2019. Impreza odbywa się w głównie w Czarnej Białostockiej. W programie m. in. II Bieg Hubertusa, występy zespołów muzycznych i liczne atrakcje m. in. symulator zderzeń czy kiermasz produktów szkółkarskich.

***

7 WRZEŚNIA

Z Białegostoku wyruszy pielgrzymka do Krypna. Pątnicy po południu dotrą do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Po drodze zatrzymają się w Dobrzyniewie Dużym i Pogorzałkach.

***

7, 11 WRZEŚNIA

W sobotę w Michałowie, a w środę w Gródku zostanie wyświetlony najnowszy film Patryka Vegi: „Polityka” do obejrzenie w Michałowie i Gródku.

***

8 WRZEŚNIA

Fani historii i militariów w niedzielę powinni udać się do Supraśla: Będzie parada wojskowa i rekonstrukcje. Tak uczczą 505. rocznicę bitwy pod Orszą [PROGRAM].

***

8 WRZEŚNIA

Festyn etnograficzny „Podlaskie ziołami pachnące” odbędzie się w niedzielę, w Skansenie w Wasilkowie. Będzie to ostatnie takie wydarzenie w tym roku. Impreza potrwa w godzinach 11 - 17. Koszt wstępu to 3 zł od osoby. Program poniżej:

11.00 – Rozpoczęcie festynu
11.30 – Otwarcie wystawy plenerowej wystawy fotograficznej „Drewniana architektura sakralna na Podlasiu”
11.45 -14.15 – Przegląd Zespołów, Kapel i Śpiewaków z województwa Podlaskiego
12.30 – Otwarcie wystawy krajek w Dworze z Bobry Wielkiej
13.00 – warsztaty wykonywania krajek
12.00, 14.00, 16.00 – Warsztaty wykonywania naturalnych kosmetyków
11.00, 13.00, 15.00 – Warsztaty kulinarno- etnograficzne „Zastosowanie miodu i ziół w tradycyjnej kuchni Podlasia”
14.30 – występ zespołu „Rodyna” (laureaci ubiegłorocznego przeglądu w kategorii zespołów śpiewaczych)
15.00 – występ zespołu „Kompania Męska” (laureaci przeglądu 2018)
15.30 – Ogłoszenie wyników przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
16.00 – Występ zespołu „Klekociaki”

Ponadto:

– sprzedaż ziół, miodów, potraw regionalnych i rękodzieła ludowego
– spotkanie z pszczelarzem i „żywą pasieką”
– zwiedzanie wystawy pszczelarskiej
– warsztaty wykonywania świec

***

14, 15 WRZEŚNIA

W sobotę sprzed archikatedry w Białymstoku wyruszy Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Świętej Wody. Z kolei w niedzielę sanktuarium odwiedzą parlamentarzyści i pracownicy administracji: Dwie pielgrzymki przybędą do Świętej Wody.

***

14 WRZEŚNIA

Podlascy amatorzy grzybobrania, ale i miłośnicy tradycyjnej podlaskiej kuchni cały rok czekają na to wydarzenie. Właśnie nadszedł na nie czas: Święto Grzyba 14 września w Sokolu [PROGRAM]

***

14 WRZEŚNIA

W sobotę bawić się na festynie będą mieszkańcy Nowodworc koło Wasilkowa: „Podejdź no do płota”. Będą pokazy, ognisko i potańcówka.

***

15 WRZEŚNIA 

Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy pikniku charytatywnego w Czarnej Białostockiej: Będzie nawet lot balonem [PROGRAM]

***

15 WRZEŚNIA

Spotkanie z aktorami filmu U Pana Boga w ogródku odbędzie się w sobotę w Supraślu: Kino plenerowe oraz wizyta aktorów w Supraślu.

***

21 WRZEŚNIA

W sobotę arcybiskup odprawi pierwszą mszę święta w parafii św. Stanisława Kostki w Wasilkowie: Nowa parafia w Wasilkowie. Prowadzić ją będą księża jezuici [FOTO].

***

21, 22, 29 WRZEŚNIA

w sanktuarium koło Wasilkowa odbędzie się Święto Podziemia Niepodległościowego. Ze Świętej Wody wyruszy też pielgrzymka rowerowa do Sokółki. Do kościoła przybędą również pątnicy, którzy trasę z Białegostoku pokonają jadąc na rolkach: Święto Podziemia Niepodległościowego i dwie pielgrzymki w Świętej Wodzie.

***

22 WRZEŚNIA

W niedzielę Podlasie odwiedzi Jarosław Gowin: Wicepremier przyjedzie do Czarnej Białostockiej.

***

22 WRZEŚNIA

Atrakcje (i ciekawe informacje) będą czekać na uczestników Rodzinnej Niedzieli w Skansenie w Wasilkowie: Zbuduj swój własny wóz.

***

28 WRZEŚNIA

W sobotę na Rynku Kościuszki wystąpi zespół Pectus: Dni Białegostoku 2019. Na rynku wybrzmi „Barcelona” [WIDEO].

***

29 WRZEŚNIA

Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę w Świętej Wodzie. Wierni będą dziękować w modlitwie za tegoroczne plony. Msza święta pod przewodnictwem abp Tadeusza Wojdy rozpocznie się o godzinie 10.

***

Kalendarium w uzupełnieniu.

Jeżeli jesteś organizatorem wydarzenia na terenie powiatu białostockiego i chcesz, aby znalazło się w kalendarium, wyślij program i informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W sobotę bawić się na festynie będą mieszkańcy Nowodworc koło Wasilkowa: „Podejdź no do płota”. Będą pokazy, ognisko i potańcówka.

REKLAMA

Facebook

Instagram