REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Wasilków, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek, Dobrzyniewo Duże, Zabłudów, Białystok. Sierpień 2019

Zapowiedzi imprez i wydarzeń w gminach Wasilków, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek i Dobrzyniewo Duże, Zabłudów, Białystok. Sierpień 2019

***

9 - 10 SIERPNIA

Uroczystości odbędą się w monasterze w Supraślu. Do klasztoru przybędą dwie pielgrzymki - piesza z Białegostoku oraz kajakowa z Gródka: Święto Supraskiej Ikony Matki Bożej [PROGRAM] Do monasteru przybędą pielgrzymki.

***

10 SIERPNIA

Kolejna potańcówka odbędzie się w w Wasilkowie: Wystąpią Klekociaki i Kukułki.

***

15 SIERPNIA

Po raz piąty odbędzie się procesja wodna. Jej trasa będzie wiodła rzeką Supraśl - od plaży w Nowodworcach do Cypla w Wasilkowie: Procesja wodna spłynie rzeką Supraśl.

***

15 SIERPNIA

W Supraślu odbędą się uroczystości religijno - patriotyczne. Będzie też potańcówka z muzyką na żywo. Wszystko z okazji rocznicy zwycięskiej bitwy z 1920 roku: Uczczą 99. rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami [PROGRAM].

***

16 SIERPNIA

W piątek rozpoczyna się Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna: Pieszo pójdą do sanktuarium w Ostrej Bramie.

***

17 SIERPNIA

466. urodziny Zabłudowa będą świętowane w sobotę. Początek zabawy o godzinie 17. Gwiazdą imprezy będzie Szymon Wydra & Carpe Diem.

Program urodzin Zabłudowa 2019:

* 17:00 - Hejnał Zabłudowa, uroczyste otwarcie imprezy, Koncert Młodych Talentów
17:45 - Jubileusz 25-lecia zespołu RECZAŃKA (folk), koncert zespołu Mniej Więcej (blues rock), Fabryka Tańca- Studio Tańca: pokazy taneczne
20:00 - Kabaret Rewers
21:00 -  Gwiazda wieczoru: Szymon Wydra & Carpe Diem (rock)
22:30 - Potańcówka z zespołem VIESNA - ViesnaMusicGroup (disco/dance)

***

18 SIERPNIA

W niedzielę bawić się będą mieszkańcy gminy Dobrzyniewo Duże: Dożynki w Gniłej 2019 [PROGRAM]. Muzyki do tańca nie zabraknie.

***

18 SIERPNIA

Spragnieni mocnych wrażeń? Wybierzcie się na rekonstrukcję Bitwy Białostockiej: Polacy zetrą się z bolszewikami w centrum miasta. Po rekonstrukcji będzie grochówka.

***

23 SIERPNIA

Kolejna dobra impreza szykuje się w Michałowie. W piątek w amfiteatrze nad zalewem wystąpią m. in. Boys i Top Girls: Michałowo Disco Festival 2019.

***

24 SIERPNIA

W sobotę w Wasilkowie i Puszczy Knyszyńskiej odbędzie się pierwsza edycja Frontu Wschodniego: Do dyspozycji tylko mapa i kompas. Cel: odnalezienie wyznaczonych punktów.

***

24 SIERPNIA

Trzecia impreza z cyklu letnich zabaw przy muzyce białoruskiej w gminie Gródek odbędzie się w sobotę: Kolejna zabawa przy białoruskiej muzyce już w sobotę.

***

25 SIERPNIA

***

Kolorowo zrobi się natomiast w niedzielę w Zarzeczanach: To będzie kolorowe zakończenie wakacji.

***

25 SIERPNIA

Na festynie w niedzielę będą bawić się mieszkańcy Letnik. Początek o godzinie 15. Będą m. in. gry i zabawy, pokaz fizyczno - chemiczny czy pokaz strażacki. O 18 rozpocznie się zabawa z DJ.

***

25 SIERPNIA

W niedzielę w Czarnej Białostockie odbędą się obchodzi 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność: Arcybiskup poświęci grotę z figurą Maryi. Będzie też piknik rodzinny.

***

24 SIERPNIA

W sobotę w Wasilkowie i Puszczy Knyszyńskiej odbędzie się pierwsza edycja Frontu Wschodniego: Do dyspozycji tylko mapa i kompas. Cel: odnalezienie wyznaczonych punktów.

***

25 SIERPNIA

W Jałówce mieszkańcy gminy Michałowo w niedzielę będą bawić się na dożynkach. Program imprezy:

* 9.00 – Msza święta:
Kościół Rzymskokatolicki pw. Przemienienia Pańskiego;
Parafia Prawosławna Podwyższenia Krzyża Świętego w Jałówce.
* 10.15 – wyświęcenie parku w Jałówce
* 10.40 – wspólny przemarsz na miejsce imprezy dożynkowej (Remiza OSP w Jałówce) oraz wyświęcenie wozu strażackiego
* 11.10 – wspólna modlitwa o plony
* 11.20 – część oficjalna
* 11.30 – część artystyczna:
- Piotr Dąbrowski oraz zespół Jałowianie z Jałówki
– Zespół: „Dziewczyny z Majątku” z Hieronimowa
– Soliści z GOK w Michałowie
– Słowiańska Nuta z GOK w Michałowie
– Śpiawaj Dusza z GOK w Michałowie
– Czerwone Szpilki z GOK w Michałowie
- Kapela z Jałówki

* Gwiazdy imprezy:
– JOBERY
– PRYMAKI
* 17.00 – ognisko: „Cała wieś bawi się razem!”

***

31 SIERPNIA

Piknik Rodzinny odbędzie się w sobotę w Dąbrówkach. W programie m. in. konkursy z nagrodami, animacje oraz potańcówka z DJ. Mieszkańcy będą bawić się na placu przy remizie OSP. Impreza potrwa w godzinach 16 - 22.

***

31 SIERPNIA

Wakacje pożegnają w sobotę podczas festynu mieszkańcy Grabówki i okolic: Pożegnanie lata z muzyką i atrakcjami [PROGRAM].

***

31 SIERPNIA

Impreza na pożegnanie wakacji odbędzie się w kompleksie hotelowym nad zalewem w Wasilkowie. Początek w sobotę o 17. Będzie festiwal kolorów i występy muzyków. Wstęp jest bezpłatny.

***

31 SIERPNIA

W ostatni dzień sierpnia odbędą się dożynki w Zarzeczanach 2019 w gminie Gródek. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji: Crump i As zagrają na dożynkach w Zarzeczanach 2019 [2x WIDEO].

***

31 SIERPNIA

Dożynki odbędą się w sobotę nad stawem w Hieronimowie. Początek o godzinie 12. Wystąpią lokalni muzycy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jobery.

***

31 SIERPNIA - 1 WRZEŚNIA

Dzień Tradycji Rzeczypospolitej odbędzie się w sobotę (godz. godz. 15.30–20.00) i niedzielę (godz. godz. 15.30–20.00) w Skansenie w Wasilkowie. Drugiego dnia imprezy o godzinie 16 rozpocznie się rekonstrukcja bitwy Hodowem. Więcej szczegółów na stronie skansen.bialystok.pl.

***

31 SIERPNIA

Impreza na pożegnanie wakacji odbędzie się również w kompleksie hotelowym nad zalewem w Wasilkowie. Początek w sobotę o 17. Będzie festiwal kolorów i występy muzyków. Wstęp jest bezpłatny.

***

Kalendarium w uzupełnieniu.

Jeżeli jesteś organizatorem wydarzenia na terenie powiatu białostockiego i chcesz, aby znalazło się w kalendarium, wyślij program i informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

REKLAMA

Facebook

Instagram