REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Wasilków, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek, Dobrzyniewo Duże, Zabłudów, Białystok. Czerwiec 2019

Zapowiedzi imprez i wydarzeń w gminach Wasilków, Supraśl, Czarna Białostocka, Michałowo, Gródek i Dobrzyniewo Duże, Zabłudów, Białystok. Czerwiec 2019

***

1 CZERWCA

Dni Michałowa 2019 rozpoczynają imprezowy sezon w regionie. Wieczorem w amfiteatrze zagrają Myslovitz oraz Marcin Siegieńczuk: Dni Michałowa 2019 [PROGRAM]. Będzie lot balonem, burmistrz pokaże projekt przedszkola, zagrają gwiazdy.

 ***

1 CZERWCA

W Białymstoku koncert zagra w sobotę Krzysztof Krawczyk: Studenci opanują miasto. Juwenalia 2019 w Białymstoku [PROGRAM].

***

2 CZERWCA

W niedzielę w stolicy województwa w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden rywalizować będą biegacze. Kierowcy muszą liczyć się w utrudnieniami w ruchu w rejonie ulic Zwierzynieckiej, 11 Listopada, Wołodyjowskiego oraz Placu Katyńskiego.

***

6 - 7 CZERWCA

W Supraślu odbędą się II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych: Rowerowe patrole rywalizują w uzdrowisku.

***

8 - 9 CZERWCA

Przez dwa dni na stadionie przy Supraślskiej bawić będą się mieszkańcy Wasilkowa: Dni Wasilkowa 2019 [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM].

***

8 - 9 CZERWCA

XXIV Spotkania z Naturą i Sztuką Uroczysko odbędą w Supraślu. Program wydarzenia na sobotę i niedzielę

Sobota:

* 19:00 - 21:00- Potańcówka z Kapelą Batareja / XXIV Uroczysko, wstęp wolny, Scena Letnia Domu Ludowego, ul. Piłsudskiego 11

* 21:30- Filmowe Uroczysko: "Wieś pływających krów", "Obcy VI", Go-Podlasie", wstęp wolny, Sala Kinowa Domu Ludowego, ul. Piłsudskiego 11

Niedziela:

* godz. 11:00 - 19:00 - główna impreza plenerowa na Rynku Kościuszki w Supraślu

* godz. 12:00 - XXI Mistrzostwa Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej:
- Konkurs w kategorii "duży producent" rozstrzyga publiczność, poprzez ocenę porcji degustacyjnych. W trakcie imprezy będzie okazja kupna firm startujących w konkursie.
- Uczestników konkursu indywidualnego ocenia międzynarodowe Jury.

godz. 13:00 - XIV Konkurs Nalewek Puszczańskich:
- Amatorzy nalewek mogą wystartować w dwóch kategoriach nalewek: słodkich i wytrawnych.
- Konkursy odbędą się w klasyfikacji open oraz klasyfikacji Podlasie
- Na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe.

Atrakcje towarzyszące:
- stoiska garmażeryjne producentów kiszki i babki ziemniaczanej
- kiermasz regionalnych produktów kulinarnych i rękodzieła
- Kiermasz Zdrowej Żywności i Rękodzieła "Natura i My" organizowany przez Starostę Powiatu Białostockiego - Wystawi się dwudziestu producentów zdrowej żywności z certyfikatami.

Koncerty:
- w ciągu dnia zagrają lokalne zespoły ludyczne: "Matecznik" zespół regionalnego śpiewu białego, "Dąbrówka" z Dąbrówek, "Chutor" z Gródka, "Jarzębina" z Karakul.
- na zakończenie (ok godz 17:00) wystąpi zespół krakowski piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów - Limboski.

***

9 CZERWCA

„Chodzenie z królewną”, czy „Wodzenie kusta” – obrzędy towarzyszące kiedyś Zielonym Świątkom, dziś już zapomniane, jak co roku można będzie podziwiać w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie: Zielone Świątki w Skansenie [PROGRAM].

***

9 CZERWCA

500-lecie parafii w Dobrzyniewie Kościelnym będą w niedzielę świętować wierni: W niedzielę wielka uroczystość w Dobrzyniewie [PROGRAM].

***

15 CZERWCA

Festyn Zielone Świątki odbędzie się na terenie świetlicy w Wólce Ratowieckiej. Początek o godz. 17. W programie występy zespołów lokalnych, poczęstunek oraz zabawa wiejska.

***

15 CZERWCA

Pielgrzymka Rolkowa z Białegostoku do Sokółki wyruszy w połowie czerwca. Pątnicy przejadą przez Supraśl: Pielgrzymka... na rolkach. Przez Supraśl pojadą do sanktuarium w Sokółce.

***

15 CZERWCA

Z Grabówki wyruszy III Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka. Tydzień później pątnicy ruszą w pieszą wędrówkę do Sanktuarium w Różanymstoku: Za miesiąc ruszy III Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka.

***

16 CZERWCA

Msza święta w intencji ofiar hitlerowskiej zbrodni odprawiona zostanie w niedzielę przy pomniku w Grabówce. Początek o godzinie 11.

***

16 CZERWCA

Koncert ku pamięci ks. Wacława Rabczyńskiego odbędzie się w niedzielę w kosciele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie. Przed publicznością wystąpią Anna Filimowska - Wolfinger (sopran),  Radosław Koper (skrzypce) i Dariusz Hajdukiewicz (organy). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19, wstęp jest bezpłatny.

***

17 CZERWCA

W poniedziałek odbędzie się spotkanie dotyczące połączenia autobusowego na trasie Supraśl - Białystok: Będą rozmawiać o utworzeniu nowej linii na trasie Supraśl - Białystok.

***

17 CZERWCA

Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa w Wasilkowie: Porozmawiają o bezpieczeństwie w Wasilkowie.

***

21 - 23 CZERWCA

Na terenie starej żwirowni w Ogrodniczkach pojawią się rekonstruktorzy oraz sprzęt wojskowy. To największe militarne wydarzenie w regionie: Piknik militarny w Ogrodniczkach 2019 [PROGRAM].

***

21 - 23 CZERWCA

W piątek po Bożym Ciele z Białegostoku wyruszy Piesza Pielgrzymka Różanostocka 2019: W piątek wyruszą do Różanostockiej Wspomożycielki. Wczoraj dwie pielgrzymki przejechały przez Supraśl [FOTO].

***

21 - 23 CZERWCA

Zuza Jabłońska, Beata, BAJM i Sandra będą gwiazdami Dni Białegostoku 2019. Koncerty muzyków odbędą się w sobotę na Rynku Kościuszki. Początek o godzinie 19. Szczegółowy program imprezy na stronie bok.bialystok.pl.

***

21 - 22 CZERWCA

Wystawą pojazdów przy Galerii Jurowieckiej rozpocznie się 1. Białostocki Rajd Moto Retro. Początek o godzinie 16. W sobotę uczestnicy eskapady zaparkują w amfiteatrze w Supraślu (godz. 11 - 12.30) oraz na stadionie miejskim w Czarnej Białostockiej (godz. 13 - 14.30).

***

22 CZERWCA

Kupalnoczka odbędzie się w Załukach: Kupalnoczka to święto wody, ognia, Słońca i miłości.

***

29 - 30 CZERWCA

Pod koniec czerwca odbędą się Dni Supraśla 2019. Gwiazdą wieczoru będzie zespół grający muzykę folk. W mieście otwarty zostanie też nowy obiekt: Dni Supraśla 2019 [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM].

***

29 - 30 CZERWCA

Imprerium, Victoria i The Pioruners będą gwiazdami Dni Czarnej Białostockiej 2019. Impreza odbędzie się pod koniec czerwca: Dni Czarnej Białostockiej 2019 już wkrótce. Kto zagra? [PROGRAM].

***

29 - 30 CZERWCA

Po raz siódmy w Skansenie w Wasilkowie odbędzie się Festiwal Kultury Tatarskiej. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji: Festiwal Kultury Tatarskiej już za tydzień [PROGRAM].

***

29 - 30 CZERWCA

XXV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych odbędzie się w Białymstoku. Zespoły będą prezentowały się w sobotę od godziny 16 na Rynku Kościuszki. Z kolei o 16 w niedzielę na rynku rozpocznie się koncert finałowy.

***

Kalendarium w uzupełnieniu.

Jeżeli jesteś organizatorem wydarzenia na terenie powiatu białostockiego i chcesz, aby znalazło się w kalendarium, wyślij program i informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

REKLAMA

Facebook

Instagram